Czym pachną Święta? - uczestnicy zajęć z FS Łomianki już wiedzą


6 grudnia 2023 r.

Warsztaty językowe w Centrum Kultury w Łomiankach "Czym pachną Święta?" okazały się niezapomnianym doświadczeniem, łączącym edukację językową z fascynującą podróżą po świątecznych zmysłach. Prowadząca zajęcia, Pani Agata, ze szkoły językowej Lion's Nook natychmiast zyskała sympatię najmłodszych uczestników.


Pierwszym etapem warsztatów było wprowadzenie do tematu – "Czym pachną Święta?" Prowadząca zaprezentowała różnorodność świątecznych aromatów, od zapachu choinki po nuty piernika i pomarańczy. Dzieci miały okazję powąchać świąteczne przyprawy, owoce i inne zapachy, co pobudziło ich zmysły i wywołało ciekawość.
Następnie uczestnicy wyruszyli w magiczną podróż przez historię Świętego Mikołaja. Prowadząca opowiadała barwne opowieści o dobroczynnym starcu. Dzieci słuchały z zainteresowaniem, zadając pytania i dzieląc się swoimi własnymi pomysłami na to, jak wyobrażają sobie pracę Mikołaja.

Kiedy już wszyscy byli w nastroju świątecznym, rozpoczęły się tańce i śpiewy. Pani Agata zachęcała uczestników do wspólnego wykonania tradycyjnych piosenek świątecznych, co jeszcze bardziej umocniło atmosferę wspólnoty i radości.


Czas na kreatywność nadszedł wraz z dekorowaniem pierniczków. Stoły udekorowane były lukrowanymi pisakami, kolorowymi posypkami, które zachęcały do tworzenia unikalnych dzieł sztuki kulinarnej. Dzieci z entuzjazmem ozdabiały pierniczki, dzieląc się swoimi pomysłami i pomagając sobie nawzajem.
Podczas gdy najmłodsi byli zajęci pracą twórczą, dorośli mieli okazję posłuchać fascynujących opowieści o tradycjach świątecznych w Wielkiej Brytanii. Pani Agata dzieliła się anegdotami, zwyczajami i ciekawostkami, przybliżając uczestnikom kulturę tego kraju w magiczny sposób.


Warsztaty zakończyły się wspólnym podsumowaniem, podczas którego dzieci powtórzyły poznane podczas zajęć słówka związane ze Świętami w języku angielskim. Nie zabrakło upominków od Świętego Mikołaja, które sprawiły wiele radości, szczególnie naszym najmłodszym uczestnikom. 


Atmosfera była nasycona radością i pozytywną energią, a uczestnicy opuszczali salę z uśmiechami na twarzach i bogatsi o nową wiedzę oraz wspólne świąteczne doświadczenie. To wydarzenie nie tylko rozwijało umiejętności językowe dzieci, ale także integrowało je w magiczny sposób, tworząc piękne wspomnienia na długie lata.

 


Dofinansowano przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w konkursie Po Pierwsze Rodzina.

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter