Rodzinne warsztaty zdobienia świec w FS Łomianki


12 grudnia 2023 r.

11 grudnia w Instytucie Studiów nad Rodziną przy ul. Baczyńskiego 9 odbyły się   warsztaty dla rodziców z dziećmi, podczas których uczestnicy ozdabiali świąteczne świece. Warsztaty odbyły się w ciepłej i przytulnej sali, która była przyozdobiona świątecznymi dekoracjami, tworząc przyjemną atmosferę.

Pierwsze chwile warsztatów wypełniła radosna atmosfera rozmów i śmiechu. Rodzice z dziećmi zasiadali przy przygotowanych stołach, a na każdym z nich czekały proste, białe świece, które miały stać się płonącymi dziełami sztuki.

Prowadząca warsztat Aneta Tyrańska, przywitała wszystkich serdecznym uśmiechem i krótkim wprowadzeniem do dzisiejszych zajęć. Wyjaśniała, jakie materiały są dostępne i zachęcała do wykorzystania wyobraźni podczas ozdabiania świec. Na stołach znalazły się zielone gałązki, plastry pomarańczy, cynamon, szyszki, koraliki, kolorowe wstążki i wiele innych dekoracji, które miały posłużyć do stworzenia unikalnych ozdób.

Dzieci, z ogromnym zapałem i ekscytacją, zabrały się do pracy. Młodsze dzieci skupiły się na układaniu gałązek wokół świec, tworząc urocze kompozycje. Starsze dzieci z kolei precyzyjnie ozdabiały powierzchnię świec za pomocą kolorowych wstążek i szyszek, starając się nadać swoim dziełom wyjątkowy charakter.

Rodzice również włączyli się do zabawy, pomagając swoim pociechom, dzieląc się pomysłami i podziwiając efekty pracy. Cała sala wypełniła się zapachem pomarańczy, cynamonu i świeżych gałązek, tworząc atmosferę magicznego warsztatu świątecznego.

Podczas warsztatów nie zabrakło chwil odpoczynku przy gorącej herbacie i słodkich przekąskach. To była okazja do rozmów, dzielenia się pomysłami na kolejne ozdoby świąteczne i integracji między uczestnikami.

 

Podsumowując, warsztaty dla rodziców z dziećmi były nie tylko okazją do twórczej zabawy, ale także do budowania więzi rodzinnych i wspólnego spędzania czasu w magicznej przedświątecznej atmosferze.

Dofinansowano przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w konkursie Po Pierwsze Rodzina.

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter